Wycieczka zakończona.

Data jest ostateczna

Stopień trudności wycieczki:

Odizolowanie od cywilizacji:

Ryzyko :

A może by tak udać się na spływ? :)

Rurzyca - prawy dopływ Gwdy. Swoje źródła bierze w rezerwacie przyrody "Diabli Skok", położonym około 5 km na północ od wsi Szwecja. Rurzyca odprowadza wody z sześciu malowniczych, rynnowych jezior. Płynąc pod łagodny prąd istnieje możliwość zwiedzenia dwóch z nich (Krępska Długiego i Krępska Małego). To jednak nie jedyna atrakcja Rurzycy. Prosta technicznie trasa sprawia, że spłynąć Rurzycą może praktycznie każdy. A kto by nie chciał? Pod względem krajobrazu to jeden z najbardziej malowniczych szlaków kajakowych w Polsce. Rzeka Rurzyca wraz z krystalicznie czystymi rynnowymi jeziorami oraz otaczającymi całą dolinę lasami stanowi perełkę wśród szlaków kajakowych w Polsce.
Cały szlak liczy 25 km długości, na odcinku z Trzebieszek do Krępska nosi nazwę Szlaku Kajakowego im. Jana Pawła II. Nie jest to przypadek - w 1978 r na Rurzycy  Karol Wojtyła spędzał swoje ostatnie - przed wybraniem na papieża- wakacje. Upamiętnia to tablica wmurowana w 1979 r przez przyjaciół papieża nad jeziorem Krępsko Średnie.

W wycieczce zapisani są następujący użytkownicy

Brak oznaczonych punktów w wycieczce.

 
  • buka 30 marca 2015 20:19:33
    Różyca absolutnie piękna rzeczka. Urocza i czysta jak łza :) Dla początkujących i na spokojny wypad fajna na dwa dni, a jak ktoś już pływał albo pływa sprawnie, to jeden dzień to więcej niż trzeba. Pojechałabym jeszcze raz ale jestem w Nepalu :) Zostają mi moje zdjęcia z Różycy :) Tylko weźcie sobie jedynki! Miłego spływu i oby pogoda dopisała :) Nie ma nic lepszego jak słonko nad Różycą :)