Proszę czekać

Węgierska Górka

Siedziba Gminy Węgierska - Górka. Gmina Węgierska Górka to gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie żywieckim.  Do gminy należą cztery sołectwa: Węgierska Górka, Cięcina, Cisiec i Żabnica.

 

 

Żywiec

Żywiec  jest to miasto położone w województwie śląskim, w powiecie żywieckim, w Kotlinie Żywieckiej, u stóp góry Grojec, u zbiegu rzek Soły i Koszarawy nad Jeziorem Żywieckim.  Obecnie stanowi główny ośrodek kulturowy i turystyczny na Żywiecczyźnie. Sezon turystyczny trwa tutaj przez cały rok. W Żywcu odbywa się ciąg imprez cyklicznych min. festiwal Folklory Górali Polskich, Tydzień Kultury Beskidzkiej, Gody Żywieckie.

 

Cisiec

Cisiec to malowniczo położona wieś w województwie śląskim, powiecie żywieckim, należąca do gminy Węgierska - Górka. Z dwóch stron otoczona szczytami beskidów, w dolinie rzeki Soły. 

 

Cięcina

Miejscowość położona w województwie śląskim, powiecie żywieckim, należy do gminy Węgierska - Górka. Znajduje się na granicy Beskidów - Śląskiego i Żywieckiego położona w szerokiej dolinie rzeki Soły. 

 

Żabnica

Miejscowość położona w województwie śląskim, powiecie zywiecki, w gminie Węgierska Górka. pierwsze wzmianki i Żabnicy pochodzą z roku 1628. Położona jest w Beskidzie Żywieckim. 

 
Strona 1 z 25 stron.