Proszę czekać

/miejsce_na_wycieczke/bekid_zywiecki_90/babia_gora_91.html
(2)
odwiedziło
(2)
chce odwiedzić
(1)
poleca

Babia Góra / Diablak

Babia Góra (1725m.n.p.m) nazywana Królową Beskidów lub Diablak (z niemieckiego Teufelspitze czyli Góra Diabła) to najwyższy szczyt Beskidu Żywieckiego.

 
 
/miejsce_na_wycieczke/bekid_zywiecki_90/pilsko_92.html
(1)
odwiedziło
(1)
chce odwiedzić
(0)
poleca

Pilsko

Pilsko (1557 m n.p.m.) jest drugim co do wysokości masywem górskim po Babiej Górze w Beskidzie Żywieckim. U podnóża kopuły szczytowej na wysokości ok. 1270 m n.p.m. na Hali Miziowej znajduje się schronisko PTTK. 

 
 
/miejsce_na_wycieczke/bekid_zywiecki_90/mala_babia_gora_93.html
(1)
odwiedziło
(0)
chce odwiedzić
(0)
poleca

Mała Babia Góra / Cyl

Góra zwana inaczej Cyl 1517 m n.p.m. to jeden z wzniesień w masywie Babiej Góry w zachodniej części Beskidu Żywieckiego, na granicy Polski ze Słowacją. 

 
 
/miejsce_na_wycieczke/bekid_zywiecki_90/abrahamow_94.html
(0)
odwiedziło
(0)
chce odwiedzić
(0)
poleca

Abrahamów

Abrahamów 857 m n.p.m. jest to wzniesienie w grupie Pilska i Romanki w Beskidzie Żywieckim. Góra położona jest na północny zachód od wzniesienia Romanki. Od południowej strony płynie potok Żabnica, od strony północnej przepływa potok Cięcinka. 

 
 
/miejsce_na_wycieczke/bekid_zywiecki_90/bania_95.html
(1)
odwiedziło
(0)
chce odwiedzić
(0)
poleca

Bania / Przegibek

Bania inaczej Przegibek 1124 m n.p.m. Jest to szczyt górski w grupie Wielkiej Raczy w Beskidzie Żywieckim. Przez wierzchołek przebiega granica polsko-słowacka. Pomiędzy Banią a Kikulą położona jest Przełęcz pod Banią, na której znajdowało się turystyczne przejście graniczne. Północnymi stokami przebiega słowacki szlak graniczny.

 
 
Strona 1 z 9 stron.