Proszę czekać

/miejsce_na_wycieczke/slaskie_3/zywiec_4/stary_zamek_w_zywcu_145.html
(0)
odwiedziło
(0)
chce odwiedzić
(0)
poleca

Stary Zamek / Komorowskich

 

Stary Zamek, nazywany rezydencją Komorowskich stanowi najstarszy obiekt świecki w mieście. Dzisiejsza postać Zamku wnosi się w stylu neogotyckim. Obecnie jest to siedziba Muzeum Miejskiego w Żywcu. Można w nim podziwiać stałe i czasowe ekspozycje min. etnograficzną, stanowiącą uzupełnienie szlaku architektury drewnianej województwa śląskiego.  Początki Starego Zamku datują się na przełom XV i XVI.  Razem z Nowym Zamkiem i parkiem należy do Żywieckiego Zespołu Parkowo – Zamkowego.

 

 
 
/miejsce_na_wycieczke/slaskie_3/zywiec_4/nowy_zamek_w_zywcu_147.html
(1)
odwiedziło
(0)
chce odwiedzić
(1)
poleca

Nowy Zamek / Pałac Habsburgów

 

Tak zwany Nowy Zamek lub Pałac Habsburgów, to klasycystyczny pałac, został wybudowany przez Habsburgów na przełomie XIX i XX wieku. Wraz z Zamkiem komorowskich i Pakiem Miejskim tworzy kompleks parkowo - zamkowy. Po wojnie w na terenie zamku została założona szkoła - Zespół Szkół Drzewnych i Leśnych, które działa do dziś – jest to technikum zajmujące czołowe miejsce wśród szkół średnich Powiatu Żywieckiego. 

 
 
/miejsce_na_wycieczke/slaskie_3/zywiec_4/dzwonnica_w_zywcu_157.html
(1)
odwiedziło
(1)
chce odwiedzić
(1)
poleca

Dzwonnica w Żywcu

Jest to wolnostojąca, kamienna, czterokondygnacyjna, nakryta stożkowym dachem Dzwonnica z XVIII w. (wzniesiona w latach 1723-1724) znajdująca się w Żywcu na rogu Rynku tuż przy Kościele Konkatedralnym Narodzenia NMP (XV-XVI w.) wraz z zabytkową plebanią.

 
 
/miejsce_na_wycieczke/slaskie_3/zywiec_4/domek_chinski_149.html
(0)
odwiedziło
(0)
chce odwiedzić
(0)
poleca

Domek Chiński

 

Zabytkowa, dwukondygnacyjna altana z XVIII wieku położona w żywieckim parku, na parkowej wyspie ze wszystkich stron otoczonej kanałem wody. Została wybudowana przez ród Wielopolskich, zbudowana została na wzór  Domku Chińskiego, z uwidocznionym ponad dachem herbem Wielopolskich - Starykoń.       

Domek jest pozostałością dawnej architektury ogrodowej, w stylu włoskim, murowany na rzucie ośmioboku. Na parterze budynku znajduje się kawiarnia, a na piętrze – galeria sztuki. Dla Żywczan organizowane są w sezonie letnim otwarte spotkania z muzyka klasyczną.

 
 
/miejsce_na_wycieczke/slaskie_3/zywiec_4/siejba_150.html
(0)
odwiedziło
(0)
chce odwiedzić
(0)
poleca

Siejba

 

Obecnie jest odnowiony i zaadaptowany na siedzibę Żywieckiej Biblioteki Samorządowej. Budynek ten uważany jest za najstarszy w Żywcu, liczy sobie ponad 200 lat.

 
 

Zespół dworski w Żywcu - Moszczanicy

Zespół dworski w którego skład wchodzą: Dwór, Stajnia, Kapliczka św. Onufrego, Park dworski.

 
 
Strona 1 z 2 stron.