Proszę czekać

/miejsce_na_wycieczke/slaskie_3/zywiec_4/konkatedra_w_zywcu_148.html
(0)
odwiedziło
(0)
chce odwiedzić
(0)
poleca

Konkatedra Narodzenia NMP

Świątynia została zbudowana w XV wieku. Najciekawsze elementy wnętrza to ołtarz główny, późnobarokowy z 1724 roku, z posągiem Matki Boskiej Niepokalanego Poczęcia, ambona z 1748 roku - ozdobiona jest z przodu imieniem Maria w otoczeniu promieni i obłoków oraz aniołów. 

 
 
/miejsce_na_wycieczke/slaskie_3/zywiec_4/kosciol_sw_krzyza_w_zywcu_151.html
(0)
odwiedziło
(0)
chce odwiedzić
(0)
poleca

Kościół Świętego Krzyża

Jest to Żywiecki Kościół nazywany Kościołem Trzech Krzyży położony w Śródmieściu. Został wzniesiony z kamienia w stylu gotyckim w początkach XV wieku, w roku 1429, następnie rozbudowany w okresie baroku oraz dobudowana wieża. 

 

 
 
/miejsce_na_wycieczke/slaskie_3/zywiec_4/kosciol_sw_marka_w_zywcu_152.html
(0)
odwiedziło
(0)
chce odwiedzić
(0)
poleca

Kościół Świętego Marka

Jest to Żywiecki Kościół neogotycki, położony w Śródmieściu, w parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Nieopodal Szpitala Powiatowego. Została wybudowany w 1591 roku, stanowiąc wotum przebłagalne dla odwrócenia groźnej zarazy trawiącej Żywczan.

 
 

Kościół Przemienienia Pańskiego

Jest to barokowy kościół cmentarny położony w Żywcu, przy Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, na terenie czynnego cmentarza. Kościół stoi na wzgórzu dominującym nad miastem, zwanym niegdyś Górą Borkowską. Roztacza się z niego piękna panorama na Żywiec oraz na okoliczne góry.

 
 

Upadek Chrystusa przy drodze Żywiec - Moszczanica

Znajduje się w Żywcu przy drodze wiodącej do Moszczanicy nieopodal Cmentarza Przemienienia Pańskiego. Przedstawia posąg Chrystusa Upadającego pod Krzyżem. 

 
 

Kaplica Świętego Floriana w Żywcu

Kaplica położona jest w Żywcu, przy ul. Browarnej, naprzeciwko kościoła św. Floriana, w dzielnicy Zabłocie. Powstała w XIX wieku. 

 
 
Strona 1 z 2 stron.