Proszę czekać

/miejsce_na_wycieczke/slaskie_3/zywiec_4/rynek_136.html
(1)
odwiedziło
(0)
chce odwiedzić
(0)
poleca

Rynek

Rynek Żywiecki swoim kształtem przypomina średniowieczny czworobok. Jej obecny kształt pochodzi z II połowy XIX wieku. Roztacza się z niego widok na otaczające go kamieniczki. Ponad Rynkiem, od strony wschodniej góruje Ratusz, a w nim nowa siedziba Władz Samorządowych Miasta Żywca. Na co dzień  ustawione są tutaj liczne stragany oferujące wyroby lokalnego rękodzieła. W święta Państwowe jest to miejsce obchodu uroczystości a w trakcie sezonu letniego miejsce obywania imprez muzycznych.

 
 
/miejsce_na_wycieczke/slaskie_3/zywiec_4/park_miniatur_139.html
(0)
odwiedziło
(0)
chce odwiedzić
(0)
poleca

Park Miniatur

Znajduje się na terenie Żywieckiego Parku obok Nowego Zamku. Został otwarty w 2012 roku. Stanowi zbiór ponad 20 budowli związanych z rodami Komorowskich, Wielopolskich i Habsburgów.  

 
 
/miejsce_na_wycieczke/slaskie_3/zywiec_4/zespol_parkowo_zamkowy_138.html
(1)
odwiedziło
(0)
chce odwiedzić
(0)
poleca

Zespół parkowo- zamkowy

Jest to kompleks obejmujący : Stary Zamek, Nowy Zamek, Park Zamkowy 

 
 
/miejsce_na_wycieczke/slaskie_3/zywiec_4/ratusz_w_zywcu_144.html
(1)
odwiedziło
(0)
chce odwiedzić
(1)
poleca

Ratusz

Ratusz stanowi obecną siedzibę Urzędu Miasta w Żywcu, mieści się w Rynku nieopodal zabytkowej dzwonnicy i Konkatedry Najświętszej Maryi Panny.  Architektura ratusza przypomina łączy elementy neorenesansu i neomauretanizmu, przypomina wyglądem synagogę z okresu XIX wieku.

 

 
 
/miejsce_na_wycieczke/slaskie_3/zywiec_4/amfiteatr_140.html
(0)
odwiedziło
(0)
chce odwiedzić
(0)
poleca

Amfiteatr

Amfiteatr położony jest w Żywcu, pod górą Grojec nad brzegiem rzeki Koszarawy. Stanowi obiekt służący do organizacji imprez kulturalno – rozrywkowych. Obecnie widownia posiada 3000 miejsc siedzących.  Teren amfiteatru jest ogrodzony.

 
 
/miejsce_na_wycieczke/slaskie_3/zywiec_4/grojec1_141.html
(0)
odwiedziło
(0)
chce odwiedzić
(0)
poleca

Grojec

Wzgórze niewysokie 612 m.n.p.m położone koło Żywca w dzielnicy Sporysz w widłach Soły i Koszarawy. Przez szczyt Grojca przebiega szlak turystyczny oraz ścieżka edukacyjna.

 
 
Strona 1 z 2 stron.