Proszę czekać

Zielony Bulwar w Węgierskiej Górce

To deptak rekreacyjny wdłuż rzeki Soły, Potoku Żabniczka oraz brzegiem Młynówki. Zagospodarowanie prawego brzegu Soły jest jednym z największych przedsięwzięć inwestycyjnych i urbanistyczno – planistycznych w powiecie żywieckim.

 
 
/miejsce_na_wycieczke/slaskie_3/wegierska_gorka_167/aleja_zbojnikow_171.html
(1)
odwiedziło
(0)
chce odwiedzić
(0)
poleca

Aleja Zbójników

Powstała wydłuż ulicy Zielonej w 2009 roku jako efekt odbywającego się w Węgierskiej Górce pleneru rzeźbiarskiego. Sześć postaci, w formie rzeźb stanowią przegląd dziejów zbójnictwa na Żywiecczyźnie. Sześciu artystów wykonało sześciu zbójników o wysokości od 4,5 do 5 metrów. 

 
 

Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Węgierskiej Górce

Obiekt ten powstał w 2005 roku w ramach działalności Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Beskidu Śląskiego. Ośrodek znajude się przy siedzibie Nadleśnictwa Wegierska - Górka.

 
 

Ścieżka przyrodnicza „Gościnny Las” w Węgierskiej Górce

Znajduje się przy siedzibie Nadleśnictwa Węgierska Górka. Ścieżka biegnie wokół Ośrodka Edukacji Przyrodniczo – Leśnej  gdzie można pospacerować.  Na ścieżce biegnącej wokół Ośrodka  umieszczono 13 tablic informacyjnych. 

 
 

Hala sportowa w Węgierskiej Górce

Położona na osiedlu XX-lecia II RP w Węgierskiej Górce położona stanowi jeden z największych obiektów tego typu w województwie śląskim. Hala posiada wymiary 50,2 m x 33,8 m i wysokość 14,5 m. Posiada boisko do gry w siatkówkę, koszykówkę i piłkę ręczną.

 
 

Szlak Papieski w Gminie Węgierska Górka

Wiedzie terenami Gminy Węgierska Górka, śladami, które przemierzył jako turysta a następnie nawiedził z wizytą duszpasterską ksiądz, biskup krakowski i kardynał Karol Wojtyła. Trasa rozpoczyna się w centrum Węgierskiej Górki na Skwerze im. Jana Pawła II, nieopodal Urzędu Gminy.

 
 
Strona 1 z 1 stron.