"To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące"

 Przejdź do bloga malinowysok

Jakiś czas temu ubzdurałam sobie, że chciałabym po 20 latach wrócić na Babią. 23 lata - 20 lata = 3 latka.

Tak, tak miałam trochę ponad 3 latka jak wyszłam pierwszy raz na Babią. Tata nadal opowiada anegdotkę o moim pierwszym zdobyciu tej góry. Rodzinny wyjazd na Babią z małymi dziećmi. W planach wyjście na Sokolice tam dzieciaki (ja z moją starszą siostrą) i mamą miałyśmy poczekać na tatę i kuzyna którzy mieli w planach wyjść na szczyt. Zjadłam, napiłam się i otrzepałam i z dobitnym przekonaniem powiedziałam "Idę na góle Babiom". Rodzice nie mieli wyjścia, ponieważ podobno mój uparty już w tedy charakter dał o sobie znać. Więc moje maciupkie stópki krok na za krokiem zdobyły Babią. Potem przy schodzeniu zostałam zniesiona na barana przez mojego dzielnego tatę :) (dla taty Babia to miejsce sentymentalne też z innych powodów ale może o tym kiedy indziej)

Zawsze jak o tym myślę to mam wrażenie, że tam jestem jako mała dziewczynka. Jednak po kolei. Chciałabym jeszcze wspomnieć, że nie tak dawno temu ubzdurałam sobie, że chciałabym być ponad chmurami.

Październik to miesiąc zdradliwy ale... bardzo chciałam jeszcze raz w tym roku pojechać w Tatry. Zaproponowałam kuzynowi weekend w górach. Jednak panujące warunki w Tatrach nie kusiły a ja wiedząc, że mamy do dyspozycji samochód zaproponowałam Babią. Szybka decyzja i zaplanowana sobota. Pociągiem z Łodzi do Krakowa, potem samochodem do Pszczyny tam pyszna kolacja i pobyt w stajni. Wczesna pobudka w sobotę nikogo nie przerażała, ponieważ każdy z nas miał w głowie tylko to co może dzisiaj zobaczyć. Jazda zajęła nam 2 godziny. Jadąc niebo było całkowicie zachmurzone ale prognozy były obiecujące. Zaparkowaliśmy samochód i czerwonym szlakiem podreptaliśmy w górę. Pogoda i widoki chyba przeszły moje najśmielsze oczekiwania... Wiecie co? Chyba nawet nie potrafię tego opisać. Baja i niebo. Siedziałam na Babiej i nie mogłam uwierzyć, że znalazłam się tam po tylu latach i jeszcze w takich warunkach.

""Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie. "

Ten cytat mówi dla mnie wszystko.

Opublikowano Nd 25 Paź 2015 20:14  Babia  

Autor: malinowysok3

GALERIA