Świat Morza Czerwonego

 Przejdź do bloga Świat Morza Czerwonego

Kraje Morza Basenu Czerwonego stanowią główny cel wakacyjnych podróży. Jedna z najciekawszych form aktywnego spędzania wolnego czasu jest nurkowanie i snurkowanie w ciepłych, szafirowo - turkusowych wodach ponad różnobarwna rafa koralową i wśród morskiej fauny.

To fantastyczna forma relaksu. Osobiście, za każdym razem zakładając czuję radość wsiadając w marinie na pokład rejsowego statku w kierunku wsp wokół których zamierzam nurkować, i odrobinę dreszczu emocji piankę, buty i maskę. Przebieram nogami... szybki skok do wody, absolutnie doskonałej z kilkunastometrową przejrzystością.


Już z daleka widać zbocze pięknie udekorowane całymi połaciami rafy. Zanurzam się w wodzie i zamieram w przestrzeni, prze chwile nie wykonuje żadnych ruchów, uspokajam oddech i czekam aż morskie stworzenia przepiękne kolorowe rybki wrócą do koralowców, większość z nich ma intensywne kolorowe barwy i niesamowite kształty.


Zdarzają się też wyjątkowe okazy takie jak Napoleon, które osiągają ogromne rozmiary. Prawdziwym szczęściarzom zdarza się zobaczyć delfiny oraz rekiny. Jednym z najciekawszych zwierząt morskich, które dane mi było zobaczyć był właśnie wspomniany Napoleon oraz niebezpieczne Mureny.

Opublikowano Śr 28 Paź 2015 17:29  

Autor: Bella_B