Zbiór niezbędnych informacji

GÓRSKIE ZAGROŻENIA

Na trasie bezustannie zachowujemy czujność, zagrożenie może pojawić się zarówno ze strony człowieka, czynników pogodowych i ukształtowania terenu.

OZNACZENIA NA SZLAKU

W Polsce szlaki górskie są znakowane w celu ułatwienia bezpiecznego dotarcia do najciekawszych miejsc regionu. Poznaj te oznaczenia.

JAK WYBRAĆ SIĘ W GÓRY

Beskidzkie szlaki cieszą się ogromną popularnością wśród turystów zarówno latem jaki zimą. Przygotowania czas zacząć…

O LAWINACH … PRAKTYCZNIE

Bez zbędnych definicji i klasyfikacji – ta wiedza nie przyda Ci się na stoku. Tylko tutaj przeczytasz kiedy możesz bezpiecznie wybrać się w góry i jak przeżyć zejście lawiny. 

BĄDŹ BEZPIECZNY

Numer alarmowy powinien znać każdy tyurysta i mieć go zapisanego w swoim tefonie komórkowym:

985 lub +48 601 100 300

JAK SPAKOWAĆ BAGAŻ

Kompletnie i kompaktowo spakowany bagaż to podstawa udanego wyjazdu. Podpowiadamy jak ograniczyć bagaż, by było w nim tylko to, co faktycznie przyda się Wam.

Jak przygotować się na wschód słońca w góry?

Wyjście na wschód słońca zawsze jest czymś niesamowitym! Zwłaszcza kiedy prognozy pogody głoszą, że ma być ładnie. No właśnie - jak to jest z tymi prognozami? Tak na prawdę w górach zawsze jest ryzyko załamania pogody, albo po prostu nagłego znalezienia się w [...]

Światło nocą na szlaku

Kiedy mamy zamiar pochodzić nocą po szlakach - czy to w górach, czy na nizinach może przydać nam się jakieś źródło światła. Często mimo planowania i obliczania godzin startu i powrotu, może zdarzyć się – zwłaszcza późną jesienią i zimą, że zastaje nas zmrok, dlatego warto mieć go zawsze pod ręką [...]

Zimowy trekking po Beskidach

Zimą polskie Beskidy są piękne, absolutnie niepowtarzalne – ośnieżone szczyty pełne majestatu i zasypane szlaki. 

Zimowe Zagrożenia

Na fali najświeższych doniesień na temat akcji ratunkowych w Beskidach pragniemy poruszyć temat zimowych zagrożeń na Beskidzkich szlakach – ku przestrodze.

Pakowanie na wycieczkę w góry zimą

Wybierając się w góry zawsze przynajmniej chwilę poświęcamy na przygotowanie. Im trudniejsza jest wyprawa tym więcej czasu potrzebujemy na poukładanie naszych rzeczy. Zwłaszcza kiedy wybieramy się [...]

Strona 1 z 1 stron.