Wczoraj zakończyła się pierwsza nasza impreza z cyklu „Obieżyświat w Beskidach”. Rozpoczęliśmy o godzinie 18:00 mocnym akcentem zespołu BlackBee. Chłopaki zagrały ostre kawałki o tematyce podróży. Naszych gości przed wejściem do sali powitała galeria zdjęć Tomasza Kreta i turstyczno.pl. Przed głównymi wystąpieniami emitowaliśmy filmy turystyczno które nagraliśmy podczas naszych wędrówek.

    Po krótkim wstępie na scenie pojawił się Piotr Śliwiński, który opowiedział o swoich 9 podróżach dookoła świata. Najciekawsze dla publiczności było podejście Piotra – jak sam mówił nigdy nie planuje swoich wypraw. Pakuje plecak kupuje bilet i rusza w świat. Potrzebne sprzęty i środki transportu takie jak rower czy motocykl nabywa w trasie. Publiczność z uwagą oglądała prezentowane filmy oraz zdjęcia, wsłuchiwała się w opowieści i zadawała pytania. Piotr zaprezentował również materiały z zdobywania „Korony Ziemie”. Niesamowity człowiek i wspaniałe opowieści zaostrzyły apetyty na kolejnego gościa.

    Na scenie jako drugi pojawił się Marcin Obałek – Traktoriada. Nasz „szalony traktorzysta” ciągnikiem marki Ursus przemierzył dzikie zakątki Ameryki Południowej. Zaprezentował wiele ciekawych materiałów związanych z swoimi podróżami, oraz przeprowadził kilka konkursów z nagrodami dla publiczności. Publiczność poznała tajniki związane zarówno z najistotniejszymi informacjami na temat „jak podróżować traktorem”, jak i ciekawostki związane z florą i fauną amazońską oraz archeologią. Została przeprowadzona prezentacja wyższości maczety nad siekierą oraz możliwość degustacji naparu z pewnej Boliwijskiej rośliny.

    Publiczność dopisała, mam nadzieję ,że rozpaliliśmy we wszystkich chęć do podróżowania. Wszyscy którzy nie mogli się zjawić będą mogli obejrzeć materiały które będziemy zamieszczać niebawem.