Wieczory w ostatni czwartek stycznia i pierwszy czwartek lutego w Wiśle będą ciemniejsze niż pozostałe. Postarają się to zmienić biegacze, którzy w czołówkach pobiegną 2 dystanse. 29 stycznia na dystansie równym wysokości szczytu Rysy – 2499 m, a 5 lutego na dystansie równym wysokości szczytu Mount Everest – 8848m. Dochód z organizowanego biegu zostanie przeznaczony na Fundację na Rzecz Psów Pracujących.

80 tys. zł to średni koszt wyszkolenia psa ratownika. Fundacja na Rzecz Psów Pracujących opiekuje się nie tylko pracującymi w GOPR zwierzakami, ale także psami przewodnikami, obronnymi jak i asystentującymi. Każdego roku psy przechodzą trudne, specjalistyczne szkolenia, muszą zdawać egzaminy i potrzebują specjalistycznego sprzętu. Dzięki Twojemu udziałowi w biegu zostanie wsparta inicjatywa ratowania i pomocy ludziom przez te wspaniałe czworonogi.

Każda osoba startująca w biegu otrzyma pakiet startowy, posiłek i medal, które będą pokryte z cegiełki startowej, która zasili konto Fundacji na Rzecz Psów Pracujących. Dzięki wsparciu sponsorów zwycięzcy kategorii sport otrzymają ciekawe i bogate nagrody. Program jest cały czas dopracowywany aby mógł być atrakcyjny dla biegaczy i kibiców.

Serdecznie zachęcamy do zapisania się na listę startową i regularne odwiedzanie strony internetowej oraz funpage biegu:
http://biegdwochszczytow.pl
https://www.facebook.com/BiegDwochSzczytow
https://plus.google.com/u/0/116525557632509445439/posts