Akcesoria rowerowe to wyposażenie dodatkowe które ułatwia i sprawia że jazda na rowerze jest bezpieczna. Dzwonek, oświetleniowe, błotniki... co jeszcze?
Kask
Absolutnie obowiązkowy! Chroni zdrowie i ratuje życie. Zwracaj uwagę na atesty, musi być dobrze zaprojektowany dostosowany do głowy i z solidnym zapięciem. Ważne ze kas powinien być jednorazowy – po każdym poważnym upadku należy go wymienić. 
System GPS
Nieoceniony w dłuższych trasach -  nawigacja satelitarna, czyli popularny GPS – teraz już w wersji kompaktowej i z montażem na kierownicy jest świetnym i praktycznym gadżetem rowerzysty. 
Licznik
Niezbędnik gadżeciarza oblicza następujące parametry: prędkość, dystans, czas aktywnej jazdy, dla kobiet fit - liczbę spalonych kalorii, z opaską na nadgarstku również tętno serca. 
Zabezpieczenia 
Unikaj tanich, niemarkowych zapięć linkowych, do ich przecięcia wystarczą najczęściej zwykłe nożyce lub kombinerki. Najlepsza będzie stalowa linka i zamek typu u- lock. Dobre zabezpieczenie w rozsądnej cenie nie będzie Cię kosztować mniej niż 100 zł.