Czym są wirtualne wycieczki?

Wirtualna wycieczka to zaplanowany przez turystę zbiór punktów posiadający opis oraz odpowiednie daty.

Kto może kreować wirtualną wycieczkę?

Wirtualną wycieczkę mogą tworzyć jedynie zarejestrowani użytkownicy. Opcje wyszukiwania oraz przeglądania również są dostępne tylko dla tej grupy.

Dodanie nowej wycieczki

Zalogowany użytkownik w zakładce wycieczki może przeglądać swoje wycieczki bądź dodać nową. Gdy masz już stworzoną wycieczkę wyszukuj i przeglądaj punkty - następnie przy każdym z nich znajdziesz opcję "Dodaj do wycieczki". Po wybraniu pojawia się kreator. W pierwszym kroku wybieramy wycieczkę do której ma zostać przypisany obiekt, w kolejnym dodajemy notatkę oraz planowane daty dotarcia na miejsce i powrotu. W oknie kreatora na samym dole masz wgląd na wszystkie punkty wybranej wycieczki.

Jak wyszukiwać wycieczek?

W celu znalezienia wycieczki dla siebie można skorzystać z jednego z sposobów:

  1. Podczas przeglądania obiektów wybrać opcję znajdź wycieczki”.Po wybraniu tej opcji pojawią się wszystkie wycieczki zawierające wskazany punkt.
  2. W menu głównym z prawej strony wcisnąć Szukaj wycieczek i szlaków”. Po wybraniu tej opcji możemy wyszukać wycieczki wpisując w wyszukiwarce odpowiednie frazy dla wskazanych pól.

Jakie są możliwości?

  • Wirtualne wycieczki pozwalają Ci zorganizować swój wolny czas, skupić wybrane miejsca w jedną trasę.
  • Wyznaczanie trasy dla różnych modeli podróży : pieszo, rower, samochód
  • Wyznaczenie wysokości na poszczególnych odcinkach
  • Wyznaczenie czasu oraz odległości dla trasy
  • Wyszukiwanie wskazanych miejsc w obrębie trasy (na całej długości trasy system wyszuka punktów o wksazanej odległości i typie)

Widok wycieczki

Wycieczkę użytkownicy mogą przeglądać w dwóch dedykowanych widokach:

  1. Jako właściciel wycieczki z prawami do edycji
  2. Jako turysta z możliwością przeglądania, lecz bez edycji

Na szlak

Ważną opcją którą CI udostepniemy jest możliwość tworzenia grup wycieczkowych w widoku danej wycieczki. Po utworzeniu grupy możesz do niej zaprosić znajomych, bądź czekać aż inni użytkownicy dołączą do Ciebie.