Zimą polskie Beskidy są piękne, absolutnie niepowtarzalne – ośnieżone szczyty pełne majestatu i zasypane szlaki. Wyprawa w zimowe Beskidy może okazać się wspaniałą przygodą ale tylko dla dobrze przygotowanych turystów. Śnieg, mróz, wiatr, zasypane drogi, ograniczona widoczność i i zagrożenia lawinowe wywołują strach u niejednego miłośnika trekkingu. Dla zachowania bezpieczeństwa i pełni satysfakcji z górskiej wędrówki należy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt i ubiór.


Co na siebie założyć?
Obowiązkowo ubieramy się warstwowo do tego w plecaku zawsze poświeć miejsce na suche zamienniki rękawic, czapki, polaru, które przebierasz podczas postoju. Najpierw bielizna termoaktywna. Która powinna błyskawicznie odprowadzać pot z powierzchni skóry, transportować ją na zewnątrz i odparowywać. Zadaniem bielizny termoaktywnej jest również utrzymanie optymalnej temperatury organizmu - ma zapobiegać wychłodzeniu poprzez zatrzymanie ciepła wytworzonego przez ciało. Zainwestuj w technologie: Polartec® Power Dry® czy Polartec® Power Stretch®. Na bieliznę zakładamy ciepły polar, najlepiej typ Polartec 200 (dobrze się sprawdza w Beskidach zwłaszcza podczas podejścia, kiedy ciało się podgrzewa) lub Polartec 300 (znacznie grubszy i cieplejszy, na ekstremalne warunki – dobry na postój), można jeszcze pomyśleć o Polartec Windblock – odmianie polaru odpornej na wiatr i deszcz. Składa się z trzech warstw, z których środkową jest membranna chroniąca przed wiatrem i deszczem. Kurtka – wymagania co do kurtki są świetnie opisane 
http://turystyczno.pl/artykul/testy_sprzetu_1555/test_kurtek_haruto_1556.html
Kolejny krok wybór rękawic – na trekking po górach. Koniecznie dwie pary. Pierwsze - wygodne z termowentylacją i najlepiej windstoppery na trasę. Na postój zmieniam rękawice na puchowe lub podszyte polarem (mogą być dwupalczaste) zapewniają komfort cieplny. Jeżeli wybieramy się w wysokie partie gór, to musimy być świadomi tego, że temperatura na szczycie jest zawsze niższa, niż ta na dole. Czapka na trasę powinna być z materiału oddychającego, czyli takiego, który umożliwi naszej skórze oddychanie i odparowywanie potu ze skóry. Koniecznie na postój zmień czapkę na ciepłą która nie będzie przepocona i nie wychłodzi głowy. Buty, w których będziemy wędrować po górach muszą być nie tylko wygodne, przepuszczalne dla powietrza i nieprzepuszczalne dla wody, ale także powinny charakteryzować się dobrą przyczepnością do podłoża. Dopilnuj wysokiej (ponad kostkę) cholewki. 

Plecak 
Zapakuj koniecznie prowiant, jak już zostało wspomniane zamienne rękawiczki i czapkę, GPS oraz ciepły napój w termosie.