Kompletnie i kompaktowo spakowany bagaż to podstawa udanego wyjazdu. Bez względu na kierunek podróży – hotel All Inclusive  na Bali czy agroturystyka w Beskidach przestrzeń bagażowa jest ograniczona a „zestaw rzeczy niezbędnych” nieograniczony. Podpowiadamy jak ograniczyć bagaż, by było w nim tylko to, co faktycznie przyda się Wam.

Lista rzeczy niezbędnych…

Sporządź listę – spisując potrzebne rzeczy masz czarno na białym wykaz – ułatwi Ci to zakupy przed wyjazdem i wizualizację bagażu. Pokaż znajomymi lub partnerowi listę- może zwróci uwagę na coś co pominęłaś / pominąłeśJ. Wróć do listy za jakiś czas - spójrz z dystansem i zrezygnuj z tego co po namyśle jest zbędne. Razem z ostateczną wersją listy rozpocznij pakowanie – teraz będzie bardziej uporządkowane i skoordynowane, unikniesz niepotrzebnego stresu.

A jak będzie pogoda …?

Warunki klimatyczne i prognoza pogody na najbliższe kilka dni ma najistotniejsze znaczenia – ich znajomość uchroni Cię przed zabraniem niepotrzebnych rzeczy. Pamiętaj – bez względu na gwarancję pogody zabierz ze sobą jeden zestaw na chłodniejsze dni, ale jeśli można wziąć ciepłych ubrań mniej, tym lepiej.

A na jak długo jedziemy?

Bezwzględnie bielizna na każdy dzień (skarpety zawsze ekstra więcej) a z ubraniami – uwzględniając okazje w jakich przyjdzie nam uczestniczyć podczas wyjazdu wybieramy sobie zestawy ubrań na każdy dzień, dodatkowo dobierając dwa zestawy awaryjne.

Kosmetyki pod kontrolą + przemyślana apteczka

Minimum kosmetyków – najlepiej w wersji mini. Do tego apteczka pierwszej pomocy i zestaw niezbędnych leków sobie zestawy ubrań na każdy dzień, dodatkowo dobierając ze dwa zestawy awaryjne.

Pakujemy…

Lista w dłoń i zabieramy się do pakowania:

Ubrania układamy płasko – zajmują mało miejsca i stanowią warstwę ochronną dla innych. Najpierw spodnie – składamy równo ze szwem, zginamy na pół, następnie kładziemy T – shirty.  Pomiędzy złożonymi ubraniami wkładamy spakowane w osobne torby bieliznę (skarpety, majtki, staniki i strój kąpielowy i rozlokowujemy przy zewnętrznych ściankach plecaka pionowo). Tak ułożona bielizna będzie stanowiła dobrą amortyzację całego ekwipunku. Na sam wierzch połóż płasko kurtkę/polar/sweter – coś, co warto mieć pod ręką gdy nagle zrobi się chłodno na to położ płasko kosmetyczkę i apteczkę.

Wybierając się w Beskidy, na narty, w góry, na snurkowanie, potrzebujesz dodatkowych gadgetów spodnie wysokogórskie, ciepłe rękawice, czy kijki trekkingowe spakuj w dodatkową torbę. W plecaku powinny znaleźć się tylko podstawowe rzeczy.